Bakteriobójcze lampy UV do wody

0
109
Bakteriobójcze lampy UV do wody

Bezkontaktowy system uzdatniania wody z lampą UV jest używany do usuwania lub neutralizowania patogenów i wirusów. Skuteczność tej metody zależy bezpośrednio od czystości wody, braku obcych zanieczyszczeń, które mogą rozpraszać promienie UV. Zaleca się wstępne oczyszczanie światłem UV przy użyciu filtrów sedymentacyjnych, węglowych, jonowymiennych lub złożonych.

Stosowanie światła UV do uzdatniania wody jest zalecane zarówno w scentralizowanych, jak i lokalnych systemach wodnych.

Powody tego są następujące:

  • Pomimo oczyszczania wody za pomocą chloru w oczyszczalni ścieków, woda dociera do konsumentów rurociągami, które zostały ułożone kilkadziesiąt lat temu. Wysoki stopień skażenia stanowi pożywkę dla patogenów.
  • W prywatnych gospodarstwach domowych z własną studnią artezyjską, aby kupić lampy UV do dezynfekcji wody jest jeszcze bardziej konieczne. Wody gruntowe zawierają cały bukiet pozostałości po życiu człowieka – produkty ropopochodne, nawozy organiczne i nieorganiczne. Woda artezyjska dociera do konsumenta nawet bez uzdatniania chlorem, co może prowadzić do zakażeń.

Uzdatnianie wody promieniami UV niszczy wirusy, bakterie i dezynfekuje wodę z 99% skutecznością.

Jak to działa?

Dezynfekcja wody UV działa najlepiej w cieczy, która jest przezroczysta dla promieni. Aby zwiększyć niezawodność uzdatniania, należy usunąć z wody zawiesiny, sole twardości i zanieczyszczenia metalowe. Promienie bakteriobójcze o długości fali 200-300 mikronów niszczą komórki mikroorganizmów, naruszając ich DNA. Mieszacze statyczne przeznaczone są do intensywnego mieszania mediów – mieszanin gazowo-cieczowych w celu zwiększenia efektywności wnikania masy składników fazy gazowej do fazy ciekłej, a także poprawy mieszania odczynników ciekłych z przepływ uzdatnionej wody.

Światło ultrafioletowe niszczy następujące patogeny:

  • Tyfus i cholera;
  • Dyzenteria (czerwonka);
  • Grypa;
  • Salmonelloza.

Promienie UV wpływają również na chromosomy bakterii, uniemożliwiając im rozmnażanie.

Budowa filtrów UV do wody

Urządzenie składa się z obudowy stalowej, wewnątrz której znajdują się lampy UV bakteriobójcze. Konstrukcja eliminuje bezpośredni kontakt pomiędzy przepływającym płynem a emiterami. Po umieszczeniu w zbiorniku, woda jest wystawiona na działanie promieniowania UV, które powoduje śmierć bakterii i zarodników.

Panel sterowania i system czyszczenia lampy UV zapewniają wygodną, bezpieczną i długotrwałą pracę. Czas pracy źródeł promieniowania wynosi od 1400 do 1600 godzin, co zapewnia wydajną pracę filtra. Po tym okresie należy je wymienić.

Zanurzalne lampy UV do wody są używane do utrzymania prawidłowej równowagi biologicznej w otwartym stawie. Eliminują one problemy takie jak nieprzyjemne zapachy, zakwity wody i tworzenie się resztek organicznych. Popularność dezynfekcji wody wynika z prostoty urządzeń i wysokiej wydajności.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here