Jaka jest historia jedzenia pałeczkami?

0
63
Jaka jest historia jedzenia pałeczkami?

Historia jedzenia przy użyciu pałeczek sięga początków tworzącej się w Azji kultury. Początkowo służyły one w formie szczypiec, w czasach głodu, do spożywania małej wielkości produktów. Z czasem, dzięki chińskiemu filozofowi Konfucjuszowi, który stosował dietę wegetariańską, niezalecającemu używania noża, którym zabijano zwierzęta, używanie pałeczek było coraz popularniejsze. Pałeczki do sushi świetnie nadają się do lubianej na całym świecie japońskiej potrawy. Chwytanie nimi pojedynczych kawałków sushi jest prostsze niż jedzenie zwykłego dania.

Jak używać pałeczek do sushi?

Wchodząc do sushi baru, można przestraszyć się pałeczkami do sushi, które są raczej jedyną dostępną formą sztućca. Jednak użycie ich wcale nie jest takie trudne. Warto nauczyć się postępowania z pałeczkami dla własnej wygody, ale również dlatego, że przekąski jedzone nimi są coraz popularniejsze na wszelakiego rodzaju spotkaniach i imprezach. Cała idea polega na tym, że jedna pałeczka – dolna, oparta głęboko między kciukiem, a palcem wskazującym – jest nieruchoma. Jednocześnie druga pałeczka trzymana tymi samymi palcami, ale ich opuszkami, jest ruchoma. To dzięki niej manipuluje się wszelkimi ruchami, które usprawniają nam jedzenie. Palec środkowy w tym czasie naturalnie przytrzymuje nam nieruchomą pałeczkę. Jeśli pałeczki do sushi sprawiają szczególny problem, a używanie ich jedynie denerwuje, można poprosić o mniej elegancką, choć prostszą wersję. Wtedy pomiędzy pałeczki daje się materiał (np. watę), a całość ściska gumką recepturką. W takim przypadku używanie pałeczek do sushi jest banalnie proste.

Etykieta jedzenia sushi

Spożywanie sushi jest istną celebracją i kojarzy się z elegancją oraz wytwornością. Często gości na szczególnych i wyjątkowych spotkaniach bądź przyjęciach. Z tradycją jedzenia sushi wiąże się swoisty savoir vivre. Często stosowanym zabiegiem w kulturach, gdzie spożywa się widelcem i nożem, jest nabijanie sushi na pałeczkę. Jest to najgorszy możliwy sposób jedzenia tego dania. Lepiej wystrzegać się takich poczynań. Nie powinno się również wskazywać nimi niczego oraz ich oblizywać. Kawałki sushi estetycznie zjada się w całości niż nadgryza, o czym warto pamiętać. Po zakończonym posiłku należy odstawić pałeczki do sushi na specjalną podstawkę obok.

Nie warto bać się konfrontacji z pałeczkami do sushi. Nauka ich używania jest szybka i wcale nie jest tak skomplikowana, na jaką wygląda. Wyjątkowa forma jedzenia przy użyciu pałeczek nie będzie już sprawiała problemu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here