Polska – Szwajcaria, tam i z powrotem. Tanie przejazdy i przewozy busem

0
81
Polska - Szwajcaria, tam i z powrotem. Tanie przejazdy i przewozy busem.

Szwajcaria to kraj do którego możemy pojechać zarówno w celach turystycznych jak i zarobkowych. Na podstawie paszportu lub dowodu osobistego możemy przekroczyć granicę tego państwa (pobyt turystyczny do 90 dni). Podróżowanie w dzisiejszych czasach jest o wiele prostsze niż 100 lat temu. Postęp w odniesieniu do sposobu przemieszczania się pozwala wybrać najdogodniejszą formę dotarcia do celu. Świetną i niedrogą alternatywą jest podróż busem. Zalety podróżowania busem:

  • szybka i łatwa rezerwacja (telefoniczna lub przez internet)
  • możliwość wyboru przewoźnika
  • dogodne terminy wyjazdów (niektóre firmy mają w swojej ofercie codzienne wyjazdy)
  • atrakcyjne ceny (im wcześniej zarezerwujesz/kupisz bilet, tym cena może być niższa)
  • możliwość kupienia biletu w obie strony (oszczędność czasu i atrakcyjniejsza cena)
  • oszczędność czasu i pieniędzy dzięki usłudze „door 2 door”, czyli od drzwi do drzwi (nie stresujemy się również tym, że nie zdążymy dotrzeć na miejsce odjazdu busa, bo to bus przyjeżdża po nas)
  • podróż w komfortowych warunkach (wygodne siedzenia, niewielka liczba podróżnych, dwóch kierowców co zapewnia podróż bez zbędnych przerw, a tym samym skraca czas podróży)
  • dodatkowe atuty w postaci gorących napojów w cenie (kawa, herbata).

Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: http://onebus.pl/

Przewóz bagażu, dostarczanie paczek

Większość firm przewozowych ma w swojej ofercie również przewóz paczek, a nawet większych rzeczy (rowery, motocykle). Dostępna jest również usługa przeprowadzek.

Jeśli podróżujemy z dużym bagażem, to często ten bagaż jest w cenie przejazdu bez dodatkowych opłat. Na nieco dłuższy pobyt możemy więc zabrać wszystkie niezbędne rzeczy. Nadając paczkę mamy gwarancję, że dotrze ona pod wskazany adres.

Warto w tym miejscu dodać, że przekroczenie granicy niemiecko – szwajcarskiej wprowadza pewne ograniczenia co do przewozu niektórych towarów. Dotyczy to w szczególności żywności (masło, mięso i wyroby mięsne, olej) oraz alkoholu czy papierosów. Jest to informacja o tyle ważna, że każde przekroczenie dopuszczalnego limitu na osobę skutkuje opłatą celną.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here