Ile godzin powinno się spać, by budzić się wypoczętym?

0
84
Ile godzin powinno się spać, by budzić się wypoczętym?

Zdrowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania człowieka oraz czynnik, który odpowiada za dobre samopoczucie i poziom energii. Dlatego też niebywale ważne jest by spać wystarczająco. Łatwo powiedzieć, lecz czasem trudno jest przespać spokojnie noc. Zatem podpowiemy też, jak dodatkowo zadbać o higienę snu.

Ile należy spać? – Kalkulator snu

To, ile godzin należy spać, wynika przede wszystkim z tego, w jakim wieku jest dana osoba. Noworodek, dziecko, osoba dorosła czy starsza – każda krupa wiekowa ma inny wymiar godzin, które wystarczą by czuć się wypoczętym. Tak naprawdę zdrowy sen to inaczej określenie odpoczynku, który składa się z kilku faz snu. Jeżeli zastanawiają się Państwo, jakie fazy snu dotyczą Państwa kategorii wiekowej oraz jak wygląda przebieg faz snu, warto skorzystać z kalkulatora snu. Kalkulator faz snu, na podstawie godziny, o której chcą Państwo wstać, określą godzinę, w której powinni Państwo udawać się na wypoczynek oraz podpowiedzą, w jakie cykle snu będzie wpadać Państwa organizm. Kalkulator snu pokaże Państwu, optymalne godziny do spania.

Co pomaga na problemy ze spaniem?

O tym, że głęboki sen jest ważny, wiedzą przede wszystkim osoby cierpiące na bezsenność. Aby zachować zdrowie, człowiek powinien wysypiać się. Jednak w jaki sposób sprawić, żeby łatwiej zasypiać i jak pomóc sobie w razie problemów ze snem. Przede wszystkim trzeba zadbać o prawidłową higienę snu. Niebywale istotne jest, żeby sypialnia była wietrzona. Niezależnie od pory roku. Dodatkowo temperatura powietrza w sypialni nie powinna przekraczać maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Bowiem zbyt ciepła temperatura w pomieszczeniu czy duszne powietrze nie wpływają dobrze na jakość snu. Człowiek szybciej się relaksuje i zasypia przy nieco niższych temperaturach. W sypialni powinno być również ciemno. Wszelkie sprzęty, które mogą zakłócać sen lub dają światło, muszą być wyłączone. Przed snem warto przejść się na spacer, który uspokoi i pomoże się wyciszyć. Oczywiście gwarancją głębokiego snu może być także wygodne łóżko oraz miękka, pachnąca i czysta pościel. 

Kalkulator snu online pokaże, o jakich godzinach kłaść się spać, by budzić się wypoczętym. Jednakże aby spać zdrowo, nie wystarczy kłaść się we wskazanych porach. Osoby mające problemy ze snem oraz wszyscy inni powinni dbać o higienę snu i przestrzegać wskazówek, które dla Państwa przygotowaliśmy. Być może dzięki nim uda się Państwu łatwiej zasypiać i nie wybudzać się ze snu. Zdrowy sen bowiem jest głęboki i nie łatwo go przerwać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here