Rodzaje koron zębowych

0
156
Rodzaje koron zębowych

Korony na zębowe to doskonały sposób na zniszczone zęby, ale również na uzupełnienie luk w uzębieniu. Mogą być wykonane z różnorodnych materiałów i zależności od tego będą mniej lub bardziej wytrzymałe i odporne na ścieranie. Jak długo wytrzymują korony na zębach?

Czym są korony zębowe?

Jak wyglądają korony zębowe? Kiedy się je stosuje? Korony zębowe to specjalnie nakładki nazębne. Stanowią swego rodzaju uzupełnienie protetyczne dla zniszczonych zębów. Możemy je zastosować wówczas, gdy ząb ma na tyle duże ubytki, że wykonanie plomby mija się z celem. Po prostu po jakimś czasie by wypadła. Korony stosuje się również na złamane zęby, lub też mocno przebarwione. Jednak nie zawsze istnieje możliwość założenia korony. Jeśli ząb jest mocno zniszczony to korona również się nie utrzyma. Również przy dość zaserwowanej parodontozie nie powinno się stosować koron zębowych.

Rodzaje koron zębowych

Rodzaje koron zębowychKorony zębowe mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, co wpływa na ich jakość, żywotność i cenę. Bardzo popularnym rozwiązaniem są choćby korony ceramiczne. Zabiegowi nałożenia tego rodzaju korony można poddać się w jednym z najlepszych gabinetów stomatologicznych w Radomiu. Korona ceramiczna Radom to estetyczne uzupełnienie zęba, o kolorystyce, która idealnie pasuje co reszty zębów. Często wykonuje się również korony zębowe z metalu – tytanu, stali, a czasami również ze srebra i złota. To rozwiązanie bardzo trwałe, ale musimy wiedzieć czy nie mamy uczulenia na te metale. Kolejnym rodzajem koron zębowych są te wykonane z porcelany, jednak muszą mieć ona pod spodem również warstwę metalu.

Jaką koronę wybrać? Zdecydowanie warto w tym wypadku zasięgnąć rady specjalisty. Dużo też będzie zależało od zasobności naszego portfela. Wydaje się jednak, że najlepszy efekt – zarówno pod względem estetycznym, jak i wytrzymałościowym – dają korony ceramiczne.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here