Czy warto kupować zabawki dla kota?

0
79
Czy warto kupować zabawki dla kota?

Posiadanie zwierzęcia domowego to duża odpowiedzialność. Dając mu dom należy przyjąć na siebie wszystkie związane z tym konsekwencje. Od tej pory właściciel decyduje o tym, co jego pupil je, jak spędza czas oraz ogólnie w jakich warunkach żyje. Kot jest specyficznym zwierzęciem. Zawsze postępuje niezależnie i chodzi własnymi ścieżkami. W świadomości ludzi dominuje przekonanie, że nie przywiązuje się on do swojego właściciela. Jest to jednak nieprawda. Kot potrafi kochać osobę, która zaprosiła go do swojego domu. Potrafi także za nią tęsknić. Jeżeli właściciel wie, że długo nie będzie go w domu, to powinien zapewnić swojemu zwierzęciu odpowiednią rozrywkę.

Zabawki dla kota

Na szczęście wymyślono zabawki dla kota, które umilą mu czas oczekiwania na powrót jego ulubionej osoby. Wszelkiego rodzaju pluszowe myszki i plastikowe piłeczki zajmą uwagę kota na długie godziny. Bardzo dobrym rozwiązaniem są też specjalne drapaki z dziurkami, przez które kot może wyciągać znajdujące się w nich przedmioty. Tak naprawdę koty nie są wymagające. Od dawna wiadomo, że najlepsza zabawka dla kota do kawałek sznurka lub wstążeczki. Bawiąc się nim z kotem właściciel może zaobserwować całe spektrum kocich ataków i uników. Jest to dość zabawny widok.

Dodatkowo wspólna zabawa pogłębia więź między człowiekiem a zwierzęciem. Oczywiście nie powinno się zostawiać kota ze sznurkiem bez nadzoru. Mógłby się w niego zaplątać i zrobić sobie krzywdę. Każdy kto ma lub miał kota wie, że są one najbardziej aktywne we wczesnej młodości. Kociaki są niezwykle żywe i ciekawskie. Wchodzą w każdą dziurę i wszystkim chcą się bawić. Dobrym rozwiązaniem są również interaktywne zabawki dla kota.

Zabawki muszą być bezpieczne

Małe koty zabawki po prostu uwielbiają. Starsze i poważniejsze kotki i kocury mniej chętnie angażują się w pogoń za kawałkiem zmiętego papierka. Kiedy właściciel próbuje się z nimi bawić sznurkiem najczęściej patrzą na niego z politowaniem. Dorosłe koty wolą przeznaczyć swoją energię na prawdziwe polowanie. Jeżeli są wychodzące, to z pewnością zaspokoją swój instynkt na zewnątrz łapiąc myszy i ptaki. Domowe koty muszą zadowolić się okazjonalnie złapaną muchą, komarem lub pająkiem.

W każdym razie odpowiedzialny właściciel zawsze powinien mieć w domu zabawki dla kota. Ciekawym pomysłem są także zabawki interaktywne dla kota.  Zwłaszcza kiedy jest zmuszony zostawić swojego pupila samego na długie godziny. Musi jedynie zadbać o to, żeby te zabawki były dla zwierzęcia bezpieczne. Warto zainwestować na przykład w plastikową szynę, w które umieszczone są piłeczki. Kot trącając piłeczki wprawia je w ruch i krążą one po szynie wywołując jeszcze większe zaciekawienie zwierzaka. Na takiej zabawie czas szybko mu minie i nawet nie zauważy długiej nieobecności swojego pana. Właściciel natomiast nie będzie się martwił, że jego pupil nudzi się pozostawiony sam w domu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here