Jak dbać o zęby

0
189

Troska o zęby to coś co wielu ludziom umyka w codziennym życiu. Jednak wielu ludzi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że o swoje zęby trzeba dbać. Lepsze własne zęby niż sztuczna proteza.  Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby

 jak dbać o zębyCodzienna higiena jamy ustnej obejmuje mycie zębów przynajmniej 2 razy dziennie. Rano i wieczorem przed snem. Mycie zębów powinno być ostatnią rzeczą, jaką człowiek robi przed udaniem się do łóżka. Po umyciu zębów nie wolno już niczego jeść a pić można tylko wodę. Taka higiena jamy ustnej może spowodować, że będziemy mieli zdrowe zęby przez długie, długie lata. Nie możemy też unikać dentysty – lekarz tej specjalności z pewnością pokaże nam jak prawidłowo troszczyć się o swoje zęby, aby jak najdłużej się nimi cieszyć. Dbałość o zęby nie charakteryzuje niestety wszystkich ludzi. Na szczęście coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że o dzieci muszą dbać o zęby już od pierwszych miesięcy życia. Kiedyś rzadko pilnowano tego obowiązku.

Higiena jamy ustnej u dzieci

Dzisiaj wielu rodziców zabiera swoje dzieci najpierw na wizyty adaptacyjne do dentysty, podczas których maluch ma okazję przyjrzeć się temu jak wygląda i funkcjonuje gabinet stomatologiczny, do którego z pewnością nieraz będzie musiał udać się w przyszłości. Rodzice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że im wcześniej przygotują dziecko do regularnych wizyt u dentysty, tym mniejsza histeria i nerwy będą panowały podczas takich wizyt. Jak dbać o zęby? Obowiązek codziennego mycia zębów 2 razy dziennie dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Oczywiście dzieci mają swoje specjalne pasty i szczoteczki. Dzieci nie mogą używać past przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ te pasty mają inny skład, który mogłyby zaszkodzić małej buzi. Dlatego też wszelkie środki chemiczne do dzieci należy wybierać bardzo starannie. Najlepiej zapytać o poradę lekarza dentysty.

Seniorzy też powinni dbać o zęby

Dbanie o higienę jamy ustnej to coś co muszą robić również staruszkowie, seniorzy. Nawet jeżeli nie mają oni już swoich własnych zębów i używają protezy, tym bardziej muszę dbać o higienę jamy ustnej. Nie można dopuścić do rozwoju bakterii. O protezę również trzeba odpowiednio dbać. Wielu lekarzy dentystów jest przerażonych tym jak wygląda stan uzębienia Polaków. Niestety bardzo często ludzie chodzą do dentysty tylko wtedy, kiedy już pojawia się bardzo silny ból i zęba nie można w żaden sposób uratować.

Współpraca:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here