Jak dbać o paznokcie u nóg?

1
524
Jak dbać o paznokcie u nóg?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Dbając o swój wygląd zewnętrzny, nie możemy o nich zapomnieć. Mowa o stopach i paznokciach u stóp. W takim razie jak dbać o paznokcie u nóg?

Jak dbać o paznokcie u nóg?

W przypadku stóp, musimy pamiętać, aby regularnie przycinać paznokcie, gdyż zbyt długie odduszają się o buty, co w dalszych konsekwencjach prowadzi do kruchości i łamliwości. Przed obcinaniem paznokci, należy je wymoczyć. Następnie należy pamiętać, że paznokci u stóp nie obcina się na okrągło tylko na prosto. Boków paznokcia nie wycinamy, ewentualnie delikatnie zaokrąglamy pilnikiem. Ten sposób obcinania jest bardzo istotny, gdyż pomoże zapobiec wrastaniu paznokci. Idealnym pilniczkiem do paznokci u stóp będzie pilnik szklany. Następnie paznokcie możemy wypolerować specjalnym blokiem. Tu należy pamiętać, aby nie robić tego zbyt często w celu zachowania odpowiedniej grubości płytki. Taki zabieg wystarczy wykonać 2 razy w miesiącu, aby płytka nie stała się zbyt cienka i krucha. Przed malowaniem paznokci, warto użyć separatorów, które pomogą w idealnej aplikacji lakieru i zabezpieczą podczas wysychania. Przed nałożeniem lakieru dobrze jest posmarować paznokcie odżywką.

Wrastający paznokieć

Często zdarza się tak, że paznokcie są suche, kruche i rozdwajają się. Najczęstszą przyczyna jest nieodpowiednia dieta, zbyt częste polerowanie, częste malowanie lakierem kolorowym, bez użycia bazy i odżywki, choroby nerek, anemia lub awitaminoza. Aby zmniejszyć problem, należy po kolei wykluczać ewentualne możliwości.
Gdy dopadnie nas ta bardzo nieprzyjemna i bolesna dolegliwość jaką jest wrastający paznokieć, niezbędna będzie pomoc lekarza bądź też kosmetyczki. Prowadzi on do stanów zapalnych, które sprawiają ból i dyskomfort oraz utrudniają chodzenia i codzienne funkcjonowanie. Najczęstszą przyczyną jest złe obcinanie paznokci, a także noszenie nieodpowiednich butów lub nadwaga. Na wrastający paznokieć obecnie najczęściej stosuje się klamry ortonyksyjne oraz metodę Arkady.

Grzybica paznokci

Kolejnym nieprzyjemnym problemem jest grzybica paznokci. Chcąc uniknąć grzybicy należy przestrzegać kilku zasad: zasad higieny stóp – nosić skarpety z naturalnych materiałów, wygodne buty, nosić klapki na basenie, saunie, w hotelach i wszystkich łazienkach użytku publicznego oraz dbać o odporność naszego organizmu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here