Jak wybrać schody do domu?

0
56
Jak wybrać schody do domu?

Schody wewnętrzne, oprócz funkcji łączenia kondygnacji, mogą być fascynującym elementem dekoracyjnym pomieszczenia oraz pasować wyglądem do aranżacji całego domu. Schody mogą być rozmaicie wykonane w zależności od miejsca, którym dysponujemy i od potrzeb oraz preferencji domowników. Jakie schody wewnętrzne dobrać? Jaki ich typ będzie najlepszy? Sprawdźmy.

Na co należy zwrócić uwagę dobierając schody wewnętrzne?

Twój dom powinien być przede wszystkim wygodny, co musisz mieć na uwadze podczas doboru schodów. Nie podlega wątpliwości, iż źle zaprojektowane schody w domach jednorodzinnych mogą stać się przyczyną licznych urazów mieszkańców. Nie może być więc mowy o wysokich krawędziach lub za małych stopniach. Schody w mieszkaniach wielopoziomowych powinny być zrobione z produktu, który w miarę możliwości przeciwdziała ślizganiu się. Nie powinny być również za strome.

Pierwsza decyzja – schody murowane czy gotowe?

Realizując projekt przyszłego domu, powinieneś zastanowić się, w jakim miejscu planujesz zamontować schody oraz jakiego typu produkt szczególnie będzie Ci pasował. Betonowe schody w domu to jedna spośród możliwości, która potrzebuje podjęcia decyzji już w chwili tworzenia modelu domu. Pozwolą one na osiągnięcie dobrych kształtów oraz są odporne. Mogą prowadzić do drzwi wejściowych, na piętro czy służyć do schodzenia do piwnicy.

Dobry typ schodów

Decyzję o tym, jakie schody mają być w domu, powinno podejmować się już na etapie budowy domu, zwłaszcza w wypadku schodów żelbetowych. Z kolei ostateczne rozwiązania zamawia się u stolarza czy w profesjonalnym sklepie mając świadomość, że należy oczekiwać choćby parę tygodni na realizację projektu. W ostatnim czasie popularne stają się gotowe schody modułowe drewniane oraz schody stalowe, a to z powodu ich prostoty i szybkości montażu. Wystarczą 2-3 dni, aby cieszyć się pięknymi schodami we własnym domu.

Schody wewnętrzne jednobiegowe

Schody jednobiegunowe to schody mające jeden prosty bieg oraz składające się ze stopni o identycznej wielkości. Wbrew pozorom ten typ formy zabiera wiele miejsca, więc nie sprawdzi się w miejscach o małych wymiarach. Doskonale wpasują się jednak w domach o małych kondygnacjach, jednak z wielkim salonem, gdzie dobrze dopełnią kompozycję pomieszczenia. Schody jednobiegowe efektywnie zwiążą także parter z antresolą, co jest w ostatnim czasie wyjściem niezwykle popularnym. Należałoby pamiętać, że ten typ konstrukcji potrzebuje wykorzystania nieparzystej liczby schodów, bowiem przeciwdziała to ciężkiemu stąpnięciu po wejściu na górę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here