Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery – profil do moskitiery

0
177
Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery - profil do moskitiery

W każdym wnętrzu, niezależnie od wybranego stylu, najważniejsze są wygoda i dobre samopoczucie domowników. Nawet najbardziej wymyślne projekty powinny mieć na względzie użyteczność. Projekt mieszkania powinien także uwzględniać zabezpieczenie go przed upływem czasu (np. lakierowanie drewna), ale także przed szkodnikami. Można to osiągnąć dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu pomieszczenia. Produktem, który dodatkowo zabezpieczy wnętrze są moskitiery. Odpowiednio dobrane ochronią mieszkanie i zapewnią komfort domownikom.

Moskitiery – domowy must have

Moskitiery to istotny element w mieszkaniu, zwłaszcza latem. Uciążliwe insekty lubią wprowadzać się do naszych mieszkań i uprzykrzać nam życie. Choć nazwa moskitiery wskazuje na przeznaczenie ich głównie jako ochronę przed komarami, jest ona skuteczna także przed innymi owadami, takimi jak pająki, muszki, ślimaki etc.

Moskitierę możesz zamówić na wymiar lub o standardowym rozmiarze. Zazwyczaj, gdy kupisz ją online, niezbędny jest samodzielny montaż. Na szczęście nie jest to skomplikowane.Składa się jedynie z kilku elementów. W opakowaniu moskitiery okiennej powinny się znaleźć:

  • profil do moskitiery (zazwyczaj aluminiowy)
  • narożniki
  • uszczelka
  • siatka moskitierowa
  • haczyki obrotowe
  • wkręty
  • radełko do wciskania siatki

Siatka moskitierowa – jaką wybrać?

Wiele osób zadaje pytanie: jak duże są oczka w moskitierze? Odpowiedź jest prosta: żaden owad się nie przeciśnie! Oczywiście w zależności od rodzaju siatki, średnica oczek będzie się nieco różnić. Zamiast tego, warto się skupić na innych aspektach. Do wyboru są klasyczne siatki moskitierowe, siatki przeciwpyłkowe. Jeśli posiadasz psa lub kota, warto się zastanowić nad wzmocnioną siatką, która skutecznie powstrzyma pazury pupila. Zaletą większości moskitier jest to, że siatki są wymienne. Nawet jeśli Twoja nie przetrwa konfrontacji z psem lub kotem. Możesz ją wymienić w prosty sposób.
W ostatnich latach, hitem stały się siatki przeciwsmogowe, które dodatkowo ochraniają powietrze w mieszkaniu przed szkodliwymi substancjami.

Moskitiera na wymiar – określ profil moskitiery

Na rynku dostępne są moskitiery okienne, moskitiery drzwiowe, moskitiery plisowane i wiele innych. Jeśli już wybierzesz, gdzie chcesz ją zamontować, należy zrobić odpowiedni pomiar. To właśnie na podstawie wymiarów dowiesz się, czy potrzebujesz moskitiery o wymiarach standardowych, czy też zamówisz ją na wymiar.

W przypadku zamówienia na wymiar istotny jest profil moskitiery. Jest to ramka moskitiery więc powinien być jak najlepiej dopasowany. Odpowiedni pomiar możesz znaleźć między innymi na filmach instruktażowych na youtube. Przy wyborze profilu do moskitiery istotna jest także jego grubość. Powinna być dopasowana do okna lub drzwi, na których zostanie zamontowany.

Moskitiera – najważniejszy jest pomiar

Moskitiera bez wątpliwości jest użytecznym elementem. Dobrze dobrana nie tylko nie popsuje aranżacji okiennej, ale przede wszystkim będzie skuteczna! Jeśli masz wątpliwości, jaką moskitierę zamówić i potrzebujesz porady przy pomiarze okna – skontaktuj się z obsługą sklepu internetowego, gdzie dostępne są moskitiery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here