Weekend w Gdańsku z dziećmi – jak zaplanować?

0
175
Weekend w Gdańsku z dziećmi – jak zaplanować?

Weekend w Gdańsku to okazja, aby zapewnić dziecku fantastyczną rozrywkę, zwłaszcza w chłodniejsze dni, gdy na morskie kąpiele jest już trochę za zimno. Miasto oferuje najmłodszym liczne atrakcje i miejsca, które można odwiedzać i świetnie się w nich bawić niezależnie od pory roku.

Rodzinny wypad do Gdańska to świetna okazja, aby spędzić cenny czas z dzieckiem i zapewnić mu tym samym niezapomniane atrakcje. Dodatkowo do centrum Trójmiasta można się szybko dostać samolotem, np. korzystając z tanich lotów na trasie Wrocław – Gdańsk bądź wybierając połączenie z innych miast. Loty do Gdańska odbywają się także z Warszawy (bezpośrednio), a także Katowic, z przesiadką w Warszawie.

Ośrodek Kultury Morskiej

Ośrodek Kultury Morskiej usytuowany na pobrzeżu Motławy to jedno z najnowocześniejszych polskich muzeów, gdzie w interaktywny sposób przekazuje się wiedzę o morskiej tematyce. To miejsce dla dzieci, w którym mogą one poznać charakter pracy w porcie, a także odbywać wirtualne wycieczki na dno morza w poszukiwaniu wraku oraz zobaczyć liczne wystawy przedstawiające liczne modele łodzi, fotografie i filmy. Do największych atrakcji muzeum należy sala z dużym basenem, gdzie można sterować różnego rodzaju statkami.

Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum znajduje się w miejscu dawnego gdańskiego Fortu Góry Gradowej. To nowoczesne centrum nauki, gdzie dzieci mogą zgłębiać tajniki chemii, matematyki, historii, biologii i fizyki. Na wycieczkowiczów czekają liczne multimedialne i interaktywne wystawy, tablice o różnym formacie, np. z rzadkimi gatunkami ptaków (specjalna aplikacja interaktywna umożliwia usłyszenie śpiewu poszczególnych z nich). Odwiedzając Centrum Hewelianum, warto także pójść do punktu widokowego, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Gdańska.

Gdański Ogród Zoologiczny

Gdańskie zoo to jedna z najbardziej lubianych atrakcji miasta, w szczególności wśród dzieci. Ogród zoologiczny znajduje się na terenie malowniczego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i oferuje zarówno najmłodszym, jak i starszym gościom liczne atrakcje. Na terenie zoo można podziwiać liczne gatunki zwierząt z różnych zakątków świata. Dodatkowymi atrakcjami są park linowy, minizoo i przejażdżka kolejką retro po terenie obiektu.

Galeria Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek to miejsce skupiające eksponaty wyłącznie polskiej produkcji. W muzeum rodzice mają niepowtarzalną okazję pokazać swoim pociechom, jak niegdyś wyglądało dzieciństwo i czym dawne zabawki różnią się od dzisiejszych. W grupie licznych eksponatów znajdują się, między innymi: blaszane samochody, drewniane domki dla lalek, misie wypchane trocinami, klocki, gry karciane i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here