Zmień swój styl życia – jak to osiągnąć?

0
152

Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo zyskać w krótkim czasie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od optymalnej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wprowadzić nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

5 krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła na zewnątrz.

9 krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób postępowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here