Czym jest łuszczyca i jak wpływa na chorych?

0
305
Czym jest łuszczyca i jak wpływa na chorych?

Łuszczyca nie jest infekcją, ale stanem. Charakteryzuje się suchymi, czerwonymi, łuskowatymi plamami na skórze ze srebrzystymi łuskami. Gdy stan obejmuje błony śluzowe, takie jak oczy lub usta, może powodować bolesne objawy. Łuszczycowe zapalenie stawów może być leczone kortykosteroidami lub innymi lekami zaprojektowanymi specjalnie dla osób przykutych do łóżka. Chociaż osoby cierpiące na łuszczycę uważają, że te terapie są pomocne w łagodzeniu objawów i pozwalają im żyć normalniej poza szpitalem, nie wykazano, aby te zabiegi wyleczyły na zawsze chorobę.

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, która może nie zniknąć całkowicie nawet przy długotrwałym leczeniu. Może być wywołany czynnikami środowiskowymi lub stanem podstawowym, takim jak łuszczycowe zapalenie stawów lub choroba autoimmunologiczna.

Jak wybrać leczenie, które będzie dla Ciebie najlepsze?

Najlepsze na rynku leczenie łuszczycy obejmuje maści do stosowania miejscowego, takie jak kremy i balsamy. Rozwiązania te zawierają kwas salicylowy, który pomaga usunąć nadmiar sebum ze skóry i nawilżyć suche miejsca. Większość osób z łuszczycowym zapaleniem stawów odczuwa ból i obrzęk stawów, sztywność, ograniczenie ruchu, sztywność mięśni wokół stawów, pieczenie w stawach lub ból głowy z powodu gromadzenia się płynu w mózgu.

Łuszczyca to przewlekłe schorzenia skóry, które mogą być trudne do wyleczenia. Na przykład pacjent może próbować leczenia miejscowego, takiego jak sterydy, środki nawilżające i emolienty przez tygodnie lub nawet miesiące, zanim nastąpi zmiana objawów.

Wybór najlepszego dla siebie leczenia może być trudny, ponieważ sprawdzenie, czy leczenie miejscowe działa, może zająć trochę czasu. Na przykład, niektórzy ludzie będą musieli kilka razy wypróbować miejscowe leczenie, zanim zauważą poprawę w swoich objawach.

Dostępnych jest wiele różnych opcji leczenia łuszczycy w zależności od rodzaju wyprysku lub łuszczycy. Niektóre opcje obejmują: kremy sterydowe na receptę, kremy sterydowe bez recepty, leki przeciwhistaminowe na receptę, leki doustne, takie jak cyklosporyna.

Które domowe środki zaradcze działają najlepiej w leczeniu objawów łuszczycy?

Należy zauważyć, że łuszczyca nie jest zaraźliwa, ale istnieje wiele sposobów jej wywołania. Może to być spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak stres, niektóre alergie lub przewlekłe leki.

Niektóre z domowych środków na łuszczycę to naturalne oleje, takie jak oliwa z oliwek i olej kokosowy, które zapobiegają łuszczeniu się lub łuszczeniu się suchości i podrażnień z powierzchni skóry. Inne domowe środki zaradcze obejmują miejscowe kremy zawierające sterydy lub smołę węglową w łagodnych przypadkach, podczas gdy silniejsze leki mogą być wymagane w cięższych przypadkach

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą i postępującą, której nie można wyleczyć. Obejmuje okresy remisji, po których następują nawroty. Dieta pacjentów z łuszczycą powinna zawierać pokarmy bogate w przeciwutleniacze, owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, orzechy i nasiona zwalczające stany zapalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here