Jak wprowadzić pakowanie próżniowe do swojego lokalu?

0
141
Jak wprowadzić pakowanie próżniowe do swojego lokalu?

Niekiedy ciężko jest wymierzyć, ile potrzebujemy danego składnika do naszego dania. Wówczas kupujemy go na oko i najczęściej zostaje nam on. Jednak są to wydane nasze pieniądze i nikt raczej nie chciałby, aby się one zmarnowały. Co zrobić, aby się tak nie stało? Powinniśmy w takim momencie zastanowić się nad zakupem pakowarek próżniowych. W artykule tym skupimy się bardziej nam takimi rozwiązaniami.

Powszechnie stosowane pakowanie próżniowe

Podczas gdy kupujemy różnego rodzaju produkty, nie dziwi nas już to, że znajdują się one w woreczkach, które wewnątrz pozbawione są powietrza. Sytuacja ta tak bardzo nam spowszechniała, że nawet nie zastanawiamy się, po co się w ogóle to wykonuje, a odpowiedź na to jest bardzo prosta. Jak udowadnia doświadczenie wielu osób, tak pakowane produkty mogą być przechowywane dłużej bez jakiegokolwiek uszczerbku. Spowodowane jest to tym, że nie mają one bezpośredniego kontaktu z powietrzem, które niestety odpowiada za powstawanie bakterii, pleśni i innych nieprzyjemnych drobnoustrojów.
Pakowarka próżniowa listwowa

Jak wyciągnąć powietrze z opakowania?

Wiedząc już, jakie zalety z sobą niesie pakowanie próżniowe, może paść kolejne pytanie. Jak wyciągnąć powietrze z woreczka, w którym znajdują się produkty? Właśnie do tego celu wykorzystywane są pakowarki próżniowe. Maszyny te wyposażone są w wydajną pompę ssącą, która właśnie odpowiedzialna jest za usunięcie tlenu z opakowania. Jednak to byłoby zbyt mało! W jakiś sposób musimy zamknąć szczelnie worek, aby nic nie wróciło do środka. Gdy zostanie wykonana pierwsza czynność opisywana powyżej, urządzenie na samym końcu folii tworzy szczelny zgrzew, który zapobiega takim sytuacją. Po wykonaniu całego procesu uzyskujemy produkt zapakowany próżniowo, który może być przechowywany przez wiele tygodni.

Produkty zapakowany przy pomocy pakowarki próżniowej

 

Rodzaje pakowarek próżniowych

Chcąc zakupić swoje urządzenie do obróbki mechanicznej, mogą Państwo spotkać się z dwoma jego rodzajami. Spowodowane jest to tym, że na rynku rozróżniamy:

  • Pakowarki próżniowe listwowe – tego typu maszyny charakteryzują się niewielkimi wymiarami i dużą poręcznością. Produkt, który ma być zapakowany znajduje się poza urządzeniem a tylko niewielka część foli umieszczane jest na listwie zgrzewającej.
  • Pakowarki próżniowe komorowe – produkty te wyposażone są w komorę, do której wkładamy składniki spożywcze, które chcemy zapakować. Dość istotne jest to, że posiadają one dużą wydajność tak, więc w krótszym czasie są w stanie wykonać swoją pracę.

Pakowarka próżniowa komorowa

Przydatne pakowarki próżniowe

Pakowarki próżniowe to maszyny, które pozwolą  w Twoim lokalu gastronomicznym. To natomiast bezpośrednio wpływa na jego rentowność. Z tego właśnie powodu powinniście zastanowić się nad zakupem tego rozwiązania. W przypadku, gdybyście się zdecydowali na taki krok, zachęcamy do zajrzenia na stronę: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam wiele modeli urządzeń, w różnych przedziałach cenowych. Jesteśmy, więc przekonanie, że wybierzecie cos dla siebie. My już dziękujemy za uwagę i do następnego razu.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here