Sprężyny gazowe od Pneumat – najlepsze rozwiązania dla okien i drzwi

0
193

Sprężyna gazowa to niewielkie, ale bardzo przydatne urządzenie, które służy do wywoływania ruchu tłoczyska. W tym celu wykorzystuje sprężony gaz. Seryjnie produkowane siłowniki gazowe stosuje się zarówno przy montażu drzwi, jak i w stolarce okiennej. Jak rozpoznać produkt wysokiej jakości i dlaczego warto zakupić teleskopy gazowe w sklepie Pneumat? Poniżej omawiamy trzy najpopularniejsze rozwiązania – do okien oraz bram i drzwi.

Sprężyny gazowe – dostępne rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, stosowanych przy montowaniu drzwi, okien lub w przemyśle. Sprężyny gazowe (https://www.pneumat.com.pl/sprezyny_gazowe) od Pneumat mogą mieć różną średnicę. Najmniejsze to 6/12, a największe 20/40. Taka różnorodność oznacza, że produkty można wykorzystać do mocowania i instalacji wielu elementów. Do najczęściej wybieranych należą siłownik gazowy z przyspawanymi uszami stalowymi, a także akcesoria zakończone gwintem M6. Oczywiście sam teleskop gazowy to nie wszystko – potrzebny jest dedykowany osprzęt i mocowania.

siłownik do klapy i drzwi pojazdów

Popularne siłowniki do okien

W branży stolarskiej bardzo często wykorzystuje się gazowe siłowniki do okien. Jeżeli produkty te mają dużą trwałość, mogą służyć całe lata. Ich rozmiar, średnicę i siłę nabicia dostosowuje się do rodzaju okna oraz indywidualnych preferencji. Każdy siłownik okienny (https://www.pneumat.com.pl/silowniki-okienne-do-okien-dachowych-uchylnych) Pneumat to element wykonany z materiałów wysokiej jakości, a także sprawdzony pod kątem niezawodności i zgodności z europejskimi normami. Dodatkowo, urządzenia mogą pracować w trudnych warunkach i są odporne na niską lub wysoką temperaturę. Niestraszne im kiepskie warunki atmosferyczne, gdy okno jest uchylone. Wszystkie teleskopy gazowe do okien przygotowano z zastosowaniem elementów o dużej żywotności.

Teleskopy gazowe a montaż drzwi

Teleskopy gazowe wykorzystuje się również jako elementy systemów uchylania i otwierania drzwi. Może chodzić na przykład o drzwi samochodowe, przeciwpożarowe lub do kabin maszyn rolniczych. W każdym domu znajdują się drzwi wejściowe, w których można zastosować siłownik drzwiowy, na przykład wejście do kotłowni lub garażu, Produkty Pneumatyczne przygotowano tak, by zapewniały najlepszą amortyzację hydrauliczną. Ponieważ ich montaż jest bardzo prosty, nie wymaga specjalnego przygotowania ani przeszkolenia. Siłowniki do drzwi (https://www.pneumat.com.pl/silowniki-drzwiowe-do-drzwi) to uniwersalne elementy, które przydadzą się w każdej pracy montażowej.

siłownik okienny okna dachowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here