Liczniki do benzyny

0
148
Liczniki do benzyny

Elementem każdego układu dystrybucyjnego do paliwa są wysokiej jakości liczniki. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe mierzenie ilości zatankowanej benzyny, czy też oleju napędowego. Decydując się na korzystanie z układów dystrybucyjnych do paliwa warto zaopatrzyć się w liczniki do benzyny od renomowanych producentów.

Rodzaje liczników do benzyny

Liczniki do benzyny pozwalają mierzenie przepływu paliwa od kilki do kilkudziesięciu litrów w ciągu minuty. Specjalna technologia wykonania liczników pozwala na ich pracę w strefie zagrożenia wybuchem. W sprzedaży występują elektroniczne liczniki benzyny oraz urządzenia analogowe. Wersje elektroniczne mogą być montowane bezpośrednio przed pistoletem do benzyny, jak i bezpośrednio pry pompie. Analogowe liczniki posiadają możliwość kalibracji ich wskazań do rodzaju przepompowanej cieczy.

W jaki sposób licznik do benzyny wskazuje ilość wydanego paliwa?

Każdy licznik jest wyposażony w dwa, niezależne od siebie wskaźniki ilości wydanej benzyny. Główny wyświetlacz pokazuje ilość paliwa przepompowanego od pierwszego uruchomienia licznika. Drugi licznik wskazuje ilość benzyny wydanej od ostatniego zresetowania urządzenia.

Wygodne układy tankowania

Należy jednak pamiętać, że wysokiej jakości liczniki do benzyny wchodzą w ramy całościowych układów do tankowania paliwa.To tzw. układy dystrybucyjne. Oprócz liczników możemy wymienić tutaj przede wszystkim pompy paliwa, a także filtry, separatory wody, oraz węże. Zwieńczeniem układu tankowania są pistolety nalewowe. Wykorzystywanie układów tankowania możliwe jest przy własnych mistacjach paliw. To rozwiązanie, które wykorzystywane jest przez różnego rodzaju firmy, ale również przez gospodarstwa rolne. Dzięki temu tego rodzaju podmioty mogą kupować paliwo w ilościach hurtowych, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami. Warto również podkreślić, że flota pojazdów będąca na stanie danej firmy, może być stale zasilana różnego rodzaju paliwami bez konieczności dojazdu samochodów do zewnętrznej stacji paliw.

Inne liczniki

Nowoczesne i precyzyjne liczniki stosowane są również do tankowania innych cieczy. Sprawdzają się one przede wszystkim przy tankowaniu oleju napędowego i AdBlue. Są to urządzenia niezwykle precyzyjne. Dokładność mierzenia przepływu paliwa zazwyczaj zawiera się w granicach od 0,5% do 1%. Liczniki do mierzenia przepływu różne rodzaju paliw mogą być montowane zarówno przy dystrybutorze, jak i również przy pistolecie nalewowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here