Pióra wieczne – jakie wybrać?

0
269
Pióra wieczne - jakie wybrać?

Pióra wieczne z dawnych lat miały reputację drogich i niedostępnych. Niegdyś były one luksusowym przedmiotem w rękach profesjonalistów, ale dziś są modne w codziennym użyciu w biurach, branżach kreatywnych, czy nawet szkołach. W ciągu ostatniej dekady użycie piór wiecznych eksplodowało. Te kosztowne narzędzia do pisania są teraz dostępne dla większej liczby ludzi niż kiedykolwiek wcześniej i zapewniają każdemu kawałek historii i elegancji.

Czym jest pióro wieczne?

Pióro wieczne to instrument piśmienniczy, który wykorzystuje ciecz do pisania po papierze. Działa na zasadzie działania kapilarnego, zasysając atrament z kałamarza do zbiornika poprzez nabój lub konwerter, a następnie wypuszczając atrament przez wylot lub stalówkę. Najpopularniejszy typ pióra wiecznego składa się ze stalówki i zbiorniczka na atrament połączonych metalową rurką i pojedynczym kawałkiem plastiku zwanym sekcją. Wieczne pióra są doskonałym wyborem do tworzenia każdego rodzaju kaligrafii, czy to wizytówek, czy nawet zaproszeń ślubnych. Te pióra są wykonane z tzw. stalówkami, które pozwalają pisać z szybkością i precyzją. Możesz pisać pod różnymi kątami, aby litery wyglądały elegancko i artystycznie. Pióra wieczne są również nazywane piórami maczanymi lub piórami do kaligrafii. Są one używane nie tylko do pisania, ale także do rysowania, malowania i innych zastosowań artystycznych. Chociaż pióro wieczne jest używane częściej do podpisywania oficjalnych dokumentów, to równie dobrze się sprawdza do użytku codziennego.

Najpopularniejsze marki

Wieczne pióra Waterman są najczęściej spotykanymi i najlepiej sprzedającymi się piórami wiecznymi na świecie. Stało się ono klasykiem w profesjonalnym użyciu i jest wysoko cenione przez wszystkich entuzjastów piór wiecznych. Jest ono przystępnym cenowo piórem wiecznym, wyprodukowanym w Stanach Zjednoczonych. Waterman jest dobrze znany z produkcji wysokiej jakości piór z gładkim, spójnym przepływem atramentu i wygodnym uchwytem.

Kolejnymi solidnymi przyborami są wieczne pióra Pelikan.  Pelikan jest jedną z najstarszych marek piór wiecznych na świecie.

Historia Pelikana rozpoczęła się w 1832 roku, kiedy Johann Heinrich Wilhelm Maier założył firmę w Augsburgu, w Niemczech, po tym jak ukończył praktykę jako zegarmistrz. Firma produkowała uniwersalne zegary czasowe do 1911 roku, kiedy to została zmuszona do zaprzestania produkcji z powodu I Wojny Światowej. W 1930 roku firma otrzymała zlecenie od berlińskiego Ministerstwa Propagandy Goebbela na wyprodukowanie przykładowych zestawów zawierających pióra upominkowe do wykorzystania w ekspozycjach podczas uroczystości takich jak śluby, czy urodziny. Po tym wydarzeniu większość tych zestawów była sprzedawana na ulicach Niemiec jeszcze przez wiele miesięcy po tej dacie. W 1932 roku rodzina Sowinski przejęła firmę od Maiera i tak rozpoczęła się historia Pelikana w USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here