Zwiedzanie Włoch – kraj z wieloma ciekawymi miejscami

0
257
Zwiedzanie Włoch - kraj z wieloma ciekawymi miejscami

Włochy to piękny kraj, który położony jest na południu Europy. Przyciąga on tłumy turystów, którym ma wiele do zaoferowania. Każdy region jest inny, we Włoszech mamy do dyspozycji zarówno piękne góry na północy kraju, jak i niesamowite plaże, a także miasta, które wręcz trzeba odwiedzić.

Rzym – poznaj włoską stolicę

To miasto warto odwiedzić zarówno, jeśli planujemy weekendowy city break, a także podczas dłuższego wyjazdu. To miast jest świetną mieszanką nowoczesności i starożytności. Będąc w Rzymie, obowiązkowo trzeba zobaczyć Koloseum, które jest jednym z symboli miasta. Ta świetnie zachowana budowla była swego czasu amfiteatrem, miejscem, w którym toczyły się m.im. walki gladiatorów.

Rzym kojarzy się również z okazałą Fontanną di Trevi. Swoje piękno zawdzięcza wielu rzeźbom, w tym największej, przedstawiającą Neptuna. Wrzucenie monety do Fontanny sprawi, że możemy liczyć na szybki powrót do włoskiej stolicy.

Odpoczynek nad włoskim jeziorem

Miłośnikom relaksu w pięknych okolicznościach natury poleca się wypoczynek nad Jeziorem Garda. Jest ono malowniczo położone, ma się wrażenie, ze góry wręcz łączą się z taflą wody. Garda jest bardzo czystym zbiornikiem. Znajdziemy tu nie tylko liczne plaże, ale również malownicze uliczki, którymi można spacerować godzinami. Aby podziwiać te piękne widoki z góry, warto wjechać kolejką na Monte Baldo, które położone jest aż 2000 m.n.p.m.

Włoskie wyspy idealnym pomysłem na urlop

Jednymi z popularniejszych włoskich wysp są Sardynia oraz Sycylia. Sardynia ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc, malowniczo położonych zatoczek. Turkusowy odcień przejrzystej wody zachwyca. Będąc na ten 2 co do wielkości włoskiej wyspie warto wybrać się do Wąwozu Su Gorroppu. Jego głębokość sięga aż 500 metrów. To idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek.

Z kolei niejako symbolem Sycyli stał się tamtejszy wciąż czynny wulkan, Etna. Turyści mają zarówno możliwość wjechania na jego szczyt za pomocą kolejki, a także wejścia o własnych nogach. Będąc na Sycyli warto udać się do miasteczka Taormina. Możemy tu odpocząć w jednej z wielu kawiarni czy restauracji, położonych tuż nad morzem, spacerować wąskimi uliczkami, lub zwiedzać ciekawe miejsca. Co warto zobaczyć? Teatr Antyczny jest bez wątpienia jednym z miejsc, których nie można przegapić. To starożytne miejsce jest na prawdę pięknie położone – można stamtąd podziwiać rozpościerające się widoki m.in. na wulkan czy morze.

Włochy to kraj, do którego, gdy już raz go odwiedzimy, będziemy chcieli wracać jeszcze wiele razy. Przepyszna włoska kuchnia, wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc, zabytków o bogatej historii – to wszystko sprawia, że do Włoch przyjeżdzają turyści z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here