Jak naprawić dach z papy?

0
112

Nieszczelny i przeciekający dach z papy to problem budynków starszego typu. Dzisiaj papa to mało popularny materiał na pokrycia dachowe. Jednak budynki pokryte papą istnieją i rodzi się więc pytanie – jak naprawić dach z papy?

Jak naprawić dach z papy?

Jak naprawić dach z papy?Najlepszym rozwiązaniem jest zerwanie całego poszycia dachu i położenie nowego. Jednak taki stan rzeczy wiąże się z dużym nakładem finansowym. Naprawa dachu z papy jest możliwa i wykonalna, bez potrzeby kładzenia nowego dachu. Po prostu dach taki trzeba dobrze uszczelnić i odpowiednio zabezpieczyć przed przeciekami. Jednak, aby było to zrobione dobrze, musi być doskonale przygotowana powierzchnia dachu. Ważne jest by najpierw bardzo dobrze oczyścić powierzchnię dachu. Czyli aby była ona wolna od zabrudzeń, kurzu, piasku, mchu czy innych zanieczyszczeń. Oczyszczona powierzchnia oznacza, że nowa powłoka będzie do niej bardzo dobrze przylegać i nie będą się tworzyć jakiekolwiek fałdy czy przerwy, przez które będzie mogła przeciekać woda.

Najpierw na dobrze przygotowanym podłożu trzeba równo rozłożyć siatkę wzmacniającą. Brzegi siatki powinniśmy na siebie nałożyć z dość dużym zapasem. Następnie, w celu polepszenia podłoża, na siatkę nakładamy specjalny podkład, który rozprowadzamy pędzlem lub wałkiem. Tak przygotowane podłoże musi schnąć przez około 6 godzin. Następny etap to położenie na siatkę i podkład specjalnej powłoki uszczelniającej. Tak przygotowane podłoże będzie gwarancją, że dach już nie będzie przeciekać. Wszystko to kładzie się na papę, przez co uzyskujemy dach pokryty papą ale doskonale uszczelniony.

Warto skorzystać z usług specjalistów

Taka naprawa dachu z papy jest skuteczna, ale nie jest droga. Dobrze jest gdy prac te wykonają specjaliści bowiem zrobią to dobrze i będziemy mieć 100 procentową gwarancję, że dach będzie nam nie przeciekał. Najważniejsze jest dobrze uszczelnić dach. Dobrze jest gdy prace wykonywane są w okresie suchym czyli przy dobrych warunkach pogodowych wtedy wszystkie nałożone warstwy schną szybko i bardzo dokładnie, przez co robią się szczelne. Tak naprawiony dach z papy może być szczelny przez kilka następnych lat.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here