Ubezpieczenie OC i samochód zastępczy

0
213
Ubezpieczenie OC i samochód zastępczy

Uczestnictwo w wypadku drogowym nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jeśli nikt nie odniósł w takim zdarzeniu ran, najważniejszą kwestią jest szybkie naprawienie wszystkich szkód. Nie zawsze jest to proste, bowiem czasami nawet w niegroźnym wypadku samochód może zostać poważnie uszkodzony. Niekiedy uszkodzenia są na tyle duże, że pojazd zostaje na pewien czas wyłączony z użytku.

Naprawa na koszt winowajcy

Osoba, która nie spowodowała wypadku teoretycznie nie powinna przejmować się kosztami naprawy. Wszystko zostanie pokryte z polisy OC należącej do winowajcy. Nie zmienia to jednak faktu, że uszkodzony samochód na czas naprawy nie będzie nadawał się do użytku, a przeprowadzenie poważniejszych napraw może niekiedy trwać dość długo. Jeśli ktoś potrzebuje samochodu w życiu codziennym, to jest to dla niego poważny problem. Warto jednak wiedzieć, że w takiej sytuacji można postarać się o samochód zastępczy.

Samochód zastępczy na koszt sprawcy wypadku

Wielu ludzi nie wie nawet o tym, że polskie prawo przewiduje możliwość przyznania samochodu zastępczego osobie, która w wyniku wypadku straciła na jakiś czas swój dotychczasowy pojazd. Samochód zastępczy z OC AVIVA można wynająć na koszt polisy sprawcy wypadku. Wbrew pozorom, nie potrzebne jest tu załatwianie żadnych skomplikowanych formalności. Z reguły nie jest potrzebna nawet zgoda firmy ubezpieczeniowej, w której sprawca wypadku ma wykupioną polisę.

Najlepiej jest skorzystać tu z usług firmy zajmującej się wynajmowaniem samochodów zastępczych. W każdej dobrej firmie tego typu otrzymamy całą fachową pomoc oraz informacje na temat tego, co możemy zrobić w naszej konkretnej sytuacji. Poszkodowany ma prawo do skorzystania z samochodu o tym samym standardzie co samochód, który został uszkodzony w wypadku. Taki darmowy wynajem może trwać do momentu, w którym dotychczasowy pojazd poszkodowanego zostanie przywrócony do właściwego stanu technicznego. Nie ma ponadto żadnego znaczenia to, w jakim dokładnie celu ma być wykorzystywany samochód zastępczy. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, w której trzeba poczekać nieco na naprawienie uszkodzonego w wypadku samochodu, a jednocześnie potrzebny jest własny środek transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here