Zawieszenie pneumatyczne w samochodzie osobowym

0
110
Zawieszenie pneumatyczne w samochodzie osobowym

Postęp technologiczny w rozwoju motoryzacji ostatnimi czasy rozwija się w zawrotnym tempie. Dotyczy to zwłaszcza podzespołów odpowiadających za resorowanie. Coraz częściej w samochodach kombi i SUV stosowane jest przede wszystkim zawieszenie pneumatyczne, które z powodzeniem wypiera zawieszenie klasyczne. Warto wiedzieć, jakie są zalety tego rodzaju zawieszenia, a także jakie różnice są pomiędzy zawieszeniem pneumatycznym a klasycznym.

Czym różni się zawieszenie pneumatyczne od klasycznego?

Przede wszystkim warto podkreślić, że zasadniczą różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami zawieszenia jest to, że w zawieszeniu klasycznym za tłumienie nierówności odpowiada przede wszystkim grupa podzespołów wykonanych z gumy i metalu. To przede wszystkim wahacze, sprężyny, a także amortyzatory. Natomiast w przypadku zawieszenia pneumatycznego do tego dochodzą również zintegrowane z amortyzatorami miechy. To elementy, które są wypełnione powietrzem utrzymywanym pod wysokim ciśnieniem. To sprężone powietrze ma za zadanie amortyzować nierówności wynikające z jazdy po nierównym terenie. Warto podkreślić, że w przypadku zawieszenia pneumatycznego znacznie częściej należy przeprowadzać jego przeglądy, a także regenerację, jeśli zajdzie taka potrzeba. Według niektórych specjalistów przegląd należy przeprowadzać co 30000 km.

Zapraszamy do naszego sklepu: miech bmw e53

Zawieszenie pneumatyczne – w jakich samochodach?

Zawieszenie pneumatyczne spotkamy przede wszystkim w samochodach klasy premium. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim różnego rodzaju modele Mercedesa, jak choćby modele klasy E i S. Oczywiście znajdziemy je również w dużych suvach Mercedesa z serii ML czy też GL. Oczywiście auta zawieszeniem pneumatycznym produkuje również Audi, Volkswagen, Toyota a także ostatnimi czasy również Porsche. Zawieszenie pneumatyczne jest również wykorzystywane w samochodzie Jeep Grand Cherokee. Zawieszenie to staje się coraz bardziej popularne. Chyba głównie z tego względu, że zapewnia wspaniałe właściwości jezdne, a także komfort użytkowania samochodu.

Nasz sklep: miech r klasa

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here