Mysi kolor włosów – dlaczego jest oryginalny?

0
203
Mysi kolor włosów - dlaczego jest oryginalny?

Mysie włosy są naturalnym kolorem włosów wielu Polek oraz Słowianek. Sporo osób mających taki odcień włosów decyduje się na ich farbowanie, gdyż po prostu nie podoba im się „nijaki” kolor włosów. Jaki typ kolorystyczny mają kobiety posiadające naturalnie mysie włosy? Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się więcej.

Mysie włosy – jaki to kolor?

Wiele osób może się zastanawiać, co kryje się za określeniem „mysie włosy”. Jest to kolor szaro-brązowych włosów posiadających chłodny odcień, który może być dla wielu osób, zwłaszcza kobiet, niezbyt wyrazisty i atrakcyjny. To prawda, nie jest on tak samo „mocny” jak na przykład rudy, kasztanowy czy czarny. Jednakże warto wiedzieć, że najpopularniejsze modelki decydują się na zafarbowanie swoich włosów na taki właśnie odcień. Dlaczego?

Zalety mysiego koloru włosów

Mysi kolor włosów bardzo często wiąże się z jasną karnacją i delikatną urodą – typem lata. Kolor włosów u osób posiadających taki typ urody jest niezwykle eteryczny i nierzucający się. Oczy takich osób mają często jasny odcień, co idealnie komponuje się z takim kolorem włosów. Niewątpliwą zaletą mysiego koloru włosów jest przede wszystkim fakt, iż przez to dostrzega się w całości urodę danej osoby, natomiast nie krzykliwy kolor włosów. Ponadto, odcień ten ciężko jest uzyskać przy farbowaniu, dlatego też mysi jest uznawany za niezwykle oryginalny, zwłaszcza jeżeli występuje naturalnie. Poza tym, takie włosy w trakcie opalania dostają refleksów, co wygląda niesamowicie w promieniach słonecznych, a nawet w sztucznym świetle. Zabiegi fryzjerskie starają się naśladować oryginalny mysi kolor, jednakże jest to niezwykle trudne do naśladowania. Odcień ten zaliczany jest do neutralnych, dlatego też nie jest on ani ciepły, ani chłodny.

Mysie włosy – jaki to typ kolorystyczny?

Aby móc określić typ kolorystyczny, trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie na temat cech koloru oczu, warg oraz cery. Kolor mysi pojawia się najczęściej u osób z chłodnym typem urody, czyli u przygaszonego lata. Innymi cechami charakterystycznymi tego typu kolorystycznego są chłodne oczy – szare, szaro-zielone lub szaro-niebieskie oraz zimny odcień cery – szary bądź różowy. Jeżeli ten opis zgadza się z Twoim typem urody, powinieneś kupować ubrania w przygaszonych kolorach. Stonowane oraz nie rzucające się w oczy odcienie będą idealnie zgrywać się z typem kolorystycznym. Warto o tym pamiętać, aby nie dopuścić do sytuacji, w której to intensywne kolory ubrań kompletnie przytłoczyłyby Twoją delikatną urodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here