Zabiegi medycyny estetycznej

0
155
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zrobiła się nagle niezwykle popularnym nurtem. Coraz większe grono osób zgłasza się na zrobienie konkretnych zabiegów retuszujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów doprowadziło, że tworzonych jest więcej klinik medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny stają się bardziej konkurencyjne. Dzięki temu procederowi teraz nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie pozwolić na estetyczne poprawki. Rozmaitość takich zabiegów też jest szeroka. W gamie zabiegów są również takie, które zdecydowanie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej inwazyjnych zabiegów. Polega na podaniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych prosto w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mogą przedrzeć się substancje czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -działa dzięki wprowadzaniu w głąb skory kompozycji aktywnych za sprawą fal radiowych; wykonuję się także mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany przy użyciu igły; bazuje na dostarczeniu substancji2 aktywnych przy udziale igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Pospolicie nazywana często mikro peelingiem. To metoda mechanicznego ścierania naskórka przy pomocy precyzyjnie kontrolowanego wiązki mikrokryształów. Jest to proces, który ściera, dotlenia i wzmacnia skórę, a posiłkowo ożywia produkcję kolagenu. Tym samym dozwala na pozbycie się problemów skórnych takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Mikrodermabrazję kategoryzuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a poza tym dla alergików (w trakcie zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna technologia; tlen ponadto obkurcza naczynia krwionośne, pomniejsza opuchliznę i zatrzymuje pojawienie się bakterii; stąd też sposób ten poleca się stosować przy aktywnym trądziku, a także w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Zabieg polega na wypełnianiu i formowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego wyniku. Jest to nieskomplikowany zabieg, trwający zazwyczaj dodając wywiad wstępny z klientem od niecałej godziny do godziny. Wyniki występują od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Proces funkcjonowania botoksu wykorzystywały na wstępie neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki biorą się z dużej pracy mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy odbierze właściwy sygnał z włókna nerwowego. W skutek gdy wstrzyknięty będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a w wyniku czego nie pojawiają się zmarszczki. Efekt utrzymuje się około pół roku.

Przy użyciu botoksu można zlikwidować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Przy użyciu botoksu jest możliwość zregenerować włosy.

Liposukcja

To sposób usuwania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją aby zredukować ilość komórek tłuszczowych, Mimo wszystko nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów wymagana okazuje się ponadto lipektomia (skasowanie nadmiaru rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here