Masaże w hotelowym SPA – jaki wybrać?

0
186
Masaże w hotelowym SPA – jaki wybrać?

Obowiązkowym punktem podczas pobytu w luksusowym hotelu ze SPA jest wybranie się na rozluźniający masaż – trudno znaleźć lepszy sposób na zrelaksowanie się i jednocześnie zadbanie o swoją skórę. Oferty przygotowywane przez strefy wellness są jednak tak szerokie, że wiele osób ma problem ze zdecydowaniem się na konkretny zabieg. Podpowiadamy więc, jakie masaże cieszą się największą popularnością.

Czy masaż zawsze jest bezpieczny i na co może pomóc?

Masaż jest polecany osobom odczuwającym zarówno duże zmęczenie fizyczne (związane z treningami sportowymi, obciążającą pracą), jak i psychiczne (wynikające z przewlekłego stresu, nadmiaru obowiązków). Z takiego zabiegu chętnie korzystają także kobiety w ciąży, ponadto masaż stanowi cenne wsparcie w walce ze zbędnymi kilogramami i różnego rodzaju niedoskonałościami skóry, np. rozstępami i cellulitem. Dodatkowo odprężające rozcieranie i ugniatanie ciała pomaga zredukować objawy niektórych chorób oraz wspiera w szybszym powrocie do zdrowia.

Pracownik Amber Hotelu z Gdańska dodaje: Masaż jest bezpieczny dla osób w dowolnym wieku. Trzeba z niego zrezygnować jedynie w kilku przypadkach, m.in. w związku z chorobami żył, występowaniem rozległych zmian skórnych czy podczas aktywnej infekcji przebiegającej z gorączką. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu konieczne jest więc zebranie wywiadu – w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości profesjonalny masażysta powinien zaproponować konsultację lekarską.

Najpopularniejsze masaże w hotelach SPA

Każdy hotel SPA przygotowuje własną ofertę zabiegów, starając się zapewnić gościom maksymalnie komfortowy pobyt. Jednak niemal we wszystkich obiektach ze strefą wellness są dostępne następujące masaże:

  • klasyczny i relaksacyjny – głównym celem takich zabiegów jest osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia. Masażyści koncentrują się więc na zredukowaniu napięcia mięśniowego oraz pobudzeniu krążenia;
  • leczniczy – tego typu masaż może wiązać się z dyskomfortem, ponieważ wykonuje się go w związku z występowaniem konkretnych schorzeń, np. problemów ze stawami. To zabieg bardziej rehabilitacyjny niż rozluźniający;
  • ciepłym woskiem – masaż, podczas którego ciało zostaje rozgrzane za pomocą ciepłego wosku, stanowi wizytówkę każdego profesjonalnego SPA. Taki zabieg jest niezwykle odprężającym rytuałem pozytywnie wpływającym zarówno na samopoczucie, jak i kondycję skóry;
  • gorącymi kamieniami – to kolejny zabieg ukierunkowany na pełną regenerację ciała i umysłu. Do masażu wykorzystywane są kamienie bazaltowe, które wcześniej należy podgrzać do odpowiedniej temperatury;
  • kosmetyczne – w większości SPA można wybrać się nie tylko na masaż całego ciała, ale również jedynie twarzy, dekoltu i szyi. Zabiegi te mają na celu przywrócenie cerze młodego, zdrowego wyglądu, w związku z czym masażyści często sięgają podczas nich po różnego rodzaju peelingi, maseczki i kremy.

Na masaże klasyczne, relaksacyjne, ciepłym woskiem oraz gorącymi kamieniami warto wybrać się wieczorem, ponieważ po takich zabiegach mięśnie są rozluźnione, a umysł wyciszony. Co ważne, do wizyty u masażysty nie trzeba się specjalnie przygotowywać – wystarczy wziąć prysznic i zmyć wcześniej nałożone kosmetyki. Niektórzy decydują się dla własnego komfortu na wykonanie depilacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here