Prześcieradło nieprzemakalne medyczne vs zwykłe. Które będzie lepsze?

0
325
Prześcieradło

Zastanawiając się nad zakupem prześcieradła nieprzemakalnego na materac, możesz trafić na oferty opisujące ten produkt jako medyczny. Czy to zwykły chwyt marketingowy, czy może faktycznie lepiej wybrać ten inny model? Oto, czym się różnią!

Zwykłe prześcieradła nieprzemakalne

Kupisz je w każdym większym sklepie z tekstyliami. Znajdą się również w tych zajmujących się wyposażeniem wnętrz oraz czasem w pasmanteriach. Mają różne kolory i sposoby zakładania. Do najbardziej popularnych należą te na gumkę, które w swobodny sposób dopasowują się do materaca. Często są sprzedawane w komplecie, do całej pościeli. Wizualnie nie różnią się zbytnio od zwykłych prześcieradeł. To co je wyróżnia, to nieco większa gramatura materiału i jego wodoodporne funkcje.

Tańsze modele być może są o wiele bardziej atrakcyjne cenowo, jednak w ogólnym rozrachunku wychodzi „in minus”. Materiały z jakich są zrobione, choć wodoodporne, to nie przepuszczają w odpowiedni sposób powietrza. Co za tym idzie, materac, który ma być z definicji chroniony, staje się wylęgarnią bakterii oraz pleśni. Warto więc wydać trochę więcej, ale jednocześnie zadbać o komfort snu.

Prześcieradła nieprzemakalne medyczne

Z reguły kupisz tylko w sklepie specjalizującym się w tego typu asortymencie. Możesz je więc znaleźć w sklepach medycznych albo też w ich odpowiednikach w internecie. Prześcieradła nieprzemakalne medyczne kierowane są do pacjentów, którzy mają problem z układem wydalniczym. Najczęściej dotyka on seniorów, osoby niepełnosprawne czy inne cierpiące na problem z trzymaniem moczu. Dlatego też, tego typu produkt ma nieco inne działanie niż zwykłe prześcieradła.

Wyróżniamy dwa rodzaje: pierwszy, to prześcieradła jednorazowe, które zakłada się tak jak każdy zwykły produkt tego typu. Gumki chronią przed przemieszczaniem się materiału, a w razie zabrudzeń czy konieczności zmiany, nie wkłada się do pralki, tylko wyrzuca do kosza. To z jednej strony bardzo wygodne rozwiązanie i teoretycznie tańsze. Jednak, gdy podliczy się ten wydatek w skali miesiąca, już nie jest tak różowo.

Drugi rodzaj to prześcieradła wykonane z PCV i frotte albo bawełny. Tego rodzaju prześcieradła z jednej strony spełniają swoje nieprzemakalne właściwości, a z drugiej, pozwalają oddychać. Dbają tym samym o właściwą higienę snu oraz komfort chorego. Nie są tak wygodne jak zwykłe nieprzemakalne prześcieradła na materac, jednak ich funkcja medyczna jest trochę inna niż w zwykłych produktach tego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here