Co można zrobić z obolałymi stawami?

0
232
Co można zrobić z obolałymi stawami?

Seniorzy na pewno zdają sobie sprawę z tego, że obolałe stawy potrafią być naprawdę przykrą dolegliwością. Taką, która będzie w stanie utrudniać w znacznym stopniu życie. Chociaż, z takimi boleściami mają do czynienia nie tylko starsze osoby. Dużo osób młodych, w szczególności po urazach sportowych, ma do czynienia z takimi przypadkami. Jak sobie radzić w takim przypadku? W pierwszej kolejności należy odwiedzić specjalistę (ortopedę), który dokona dokładnej analizy danego przypadku.

Pomoc w dolegliwościach

Warto jednak rozróżnić pewne aspekty, jeżeli chodzi o zapalenie stawów. Niekiedy po całym dniu chodzenia bolą człowieka nogi. Tak, nieprzyzwyczajone do tak intensywnego ruchu, nogi „sygnalizują” swoje niezadowolenie z tego faktu pod postacią ostrego bólu. Jeżeli jednak wszystko mija jak za dotknięciem różdżki wieczorem, kiedy można już ze spokojem wyciągnąć nogi, ma się do czynienia ze zwyczajowym stanem rzeczy.

Jeżeli jednak nogi, czy też inne części ciała, jak np. bark, sygnalizują bolesności bez żadnych przyczyn, czy też po urazie, koniecznym może być wizyta u internisty, który pokieruje już do ortopedy, reumatologa lub do specjalisty rehabilitacji ruchowej. Oni to na podstawie badań diagnostycznych będą w stanie podać odpowiednią diagnozę.

Wśród metod leczenia znaleźć można leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które otrzymać można w formie pigułek lub maści. Oprócz tego potrzebne będą zabiegi fizjoterapeutyczne (najczęściej ok. 15-20), które są w stanie przynieść ulgę całkowicie lub na bardzo długi czas.

Co oferuje gabinet fizjoterapeutyczny?

Wszystkie zabiegi, jakie oferuje okoliczny fizjoterapeuta, dobierane są na podstawie indywidualnych przypadków. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów wymienić można:

  • pole magnetyczne – jest w stanie złagodzić ból, a także powstający obrzęk i stan zapalny,
  • ultradźwięki – to fale akustyczne, które mają bardzo wysoką częstotliwość, dzięki czemu są w stanie doprowadzić do zmiany ciśnienia w tkankach,
  • krioterapia – działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, polecana również na złagodzenie napięcia mięśniowego,
  • laseroterapia – zabieg, który pozwala na wykorzystanie lasera biostymulującego,
  • masaż leczniczy – wykonywany osobiście przez fizjoterapeutę, który dokładnie wie jak uciskać chore tkanki.

Dla własnego dobra

Tych zabiegów fizjoterapeutycznych jest zdecydowanie więcej. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim dokładnie przypadkiem medycznym ma się do czynienia.

Decydując się na współpracę z fizjoterapeutą należy wybrać taką osobę, która w sposób indywidualny podchodzi do każdego pacjenta. Po to, aby mieć pewność, że spodziewana ulga faktycznie nadejdzie. Jest to ważne w szczególności w przypadku wykonywanych masażów. Są one bowiem wykonywane nie przez maszynę, ale tylko i wyłącznie przy pomocy człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here